
Jeg har startet en indsamling for Red Barnet. Det har jeg gjort fordi jeg selv havde det svært som barn. Her på billedet er jeg 11 år, og jeg smiler. Men omme bag smilet var jeg et barn på overarbejde. Det var jeg fordi min far havde et alkoholmisbrug. Nu samler jeg ind til Red Barnet som bl.a. arbejder for børneliv uden mistrivsel, vold og overgreb. Støt min indsamling i dag og vær med til at give børn en tryg barndom.
Støt via MobilePay 204820 eller klik på den røde knap 'STØT INDSAMLINGEN' nedenfor. Her er det muligt at betale som privat eller firma samt indtaste cpr/cvr for at få fradrag for donationen
Når indsamlingen når målet, lover jeg at udfordre tre af mine kolleger i filmbranchen til at starte deres egen indsamling til Red Barnet. For forandring er noget, vi skaber sammen ❤️
Red Barnet arbejder både i Danmark og ude i verden for at give børn og unge et bedre liv. Vi redder, beskytter og styrker børn, og vi kæmper for, at verden respekterer og beskytter alle børns rettigheder. Derfor er vi stolte af at sige, at vi altid er på børnenes side.
Læs mere